2018 Nisan Hisse Önerileri / Osmanlı Yatırım

Osmanlı Yatırım’ın bu ay için öne çıkardığı hisseler:

Geçen ay %4’ün üzerinde yükselen döviz sepeti ve Amerikan piyasaları öncülüğünde başlayan global hisse piyasalarındaki satış nedeniyle Borsa İstanbul Mart ayını %3.4 düşerek 114930 puandan kapattı. Dolar bazında düşük kalması endeksin yukarı potansiyelini hala korumaktadır. Suriye konusunda Avrupa ve Amerika ile yaşanabilecek gerilimler yanında sınırımız dışında yeni operasyonlar, enflasyon, cari açık ve Hakan Atilla davası ile ilgili gelişmeler piyasa riski olarak önümüzde durmaktadır. Özellikle Nisan ayının ilk yarısındaki yoğun gündem piyasada olumsuzluk yaratmazsa ikinci yarıda temkinli iyimserliğin hâkim olacağını düşünüyoruz.

Olumsuz haber akışı nedeniyle Mart ayında satışların geldiği günlerde endeksin, 113000 seviyesinde bulunan desteğine yaklaşımlarda alımların geldiğini gördük. Bu seviye yine önemli desteğimiz olmaya Nisan ayında da devam edecek. 116500 – 117500 ve 119000 seviyeleri direnç noktalarımız olarak izlenmelidir. THYAO, TUPRS ve PETKM bu ay takip edilebilecek senetler olarak öne çıkmaktadır.

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin