2018 İçin Önerilen Hisseler / Yatırım Finansman

Yatırım Finansman “Hisse Senetleri Stratejisi” raporunda 2018 Yılı için beğendiği  hisseleri açıkladı:

Güncellenen tavsiye değişiklikleri

YF Model Portföy hisseleri: PGSUS, AKBNK, VAKBN, PETKM, EREGL, TOASO, ZOREN Bu raporla Turkcell, Aksa Enerji, Yapi Kredi Bank, Kardemir ve Garanti’yi model portföyümüzden çıkarırken Akbank, Erdemir, Pegasus, Petkim, ve Vakifbank’ı ise listeye ekliyoruz. Şu anda Model Portföyümüz Akbank, Erdemir, Petkim, Pegasus, Tofas, Vakifbank ve Zorlu Enerji’den oluşmaktadır: Akbank (Endeks Üzeri Performans tavsiyesine yükseltiyoruz. Güçlü bilanço yapısı ve cazip değerleme nedeni ile tercih ediyoruz); Erdemir (Güçlü 4Ç sonuçları ve yüksek temettü verimi ile öne çıkıyor); Pegasus (Piyasanın kar beklentileri hala çok düşük); Petkim (Artan entegrasyon ile güçlenen operasyon); Tofas (İhracatta iyileşme hisseyi yukarı çekecektir); Vakıfbank (%16 seviyesindeki özkaynak karlılığına karşılık cazip değerlemesi); Zorlu Enerji (Yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların dönüşü).

Beğenilen hisseler

Model Portföyümüz 2017 senesinde mutlak olarak %51 kazanmakla birlikte BIST-100 göreceli olarak %1,8 oranında değer kaybetmiştir. Şu anda Model Portföyümüz Akbank, Erdemir, Petkim, Pegasus, Tofas, Vakifbank ve Zorlu Enerji’den oluşmaktadır.

Hisseleri Model Portföy’de tutma nedenleri:

Akbank: Endeks Üzeri Performans tavsiyesine yükseltiyoruz. Güçlü bilanço yapısı ve cazip değerleme nedeni ile tercih ediyoruz.
Erdemir: Güçlü 4Ç sonuçları ve yüksek temettü verimi ile öne çıkıyor
Pegasus: Piyasanın kar beklentileri hala çok düşük
Petkim: Artan entegrasyon ile güçlenen operasyon
Tofas: İhracatta iyileşme hisseyi yukarı çekecektir
Vakıfbank: %16 seviyesindeki özkaynak karlılığına karşılık cazip değerlemesi
Zorlu Enerji: Yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımların dönüşü

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN