2018 Ağustos Hisse Önerileri / Osmanlı Yatırım

Osmanlı Yatırım’ın bu ay için öne çıkardığı hisseler:

Temmuz ayı başında 101.000’e yaklaşan endeks, sonrasında yeni kabinede ekonomi yönetimindeki bilinmezlik nedeniyle 88.000’e kadar geri çekildi. Ekonomi bakanının piyasa dostu açıklamaları ile toparlanmaya başlasa da önce beklenmedik MB faiz kararı, sonrasında da ABD’li rahip ile ilgili haberler endeksin yukarı hareketini sınırlandırdı.

Halkbank’a Amerikan hazinesince verilebilecek cezayla ilişkilendirilen Rahip davası Ağustos ayı içinde de piyasadaki volatiliteyi artıracaktır.

Özellikle seçimler sonrası zorunlu kullanım ürünlerine gelen zamlar Cuma günü açıklanacak enflasyon oranını önemli hale getirdi. Yabancı takasında geçen ay sonundaki yüzde 62.80’lik oranın yüzde 61.65’e düştüğünü görüyoruz. Bir süredir yabancı payı azalsa da 2Ç bilançoların açıklanmaya devam edeceği Ağustos ayında, gelen olumlu banka karları bankacılık endeksini yukarı taşıyabilir.

Endekste 97500 ve 100.000 direnç olarak, 94500 – 92000 ve 89500 destek olarak izlenebilir. ASELS ve THYAO hisselerini bu ay öne çıkacak hisseler olarak görüyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin