2017 Model Portföy Önerisi / Yatırım Finansman

Yatırım Finansman Model Portföy

2016 yılında YF Model Portföy %6 getiri sağlarken BİST-100 Endeksinin %3 altında kalmıştır. Geçtiğimiz altı yılda kümülatif getirimiz nominal bazda %14 bileşik ortalama yıllık büyüme oranında (YBBO) ve relatif bazda %7 YBBO gösterdi.

Mevcut durumda Model Portföyümüzde Bim (artan gıda enflasyonu, hızlanan ciro artışı, borçsuz bilanço), Çimsa (artan kapasite, varlık satışları ile gelecek nakit akışı ve çift haneli temettü verimi), Garanti Bankası (yüksek sermaye rasyosu, maliyet düşürme planları, dalgalı dönemlerde başarılı marj yönetimi), Tofaş (yeni modellerin ciro ve FAVÖK’e katkısı, al ya da öde kontratları ile düşük riskli iş modeli, cazip temettü verimi), Türk Traktör (devletin tarım sektörüne artan desteği, yüksek temettü verimi) and Yapı Kredi Bankası (Unicredit ile ilgili haberler nedeniyle fazla satıldığını düşünüyoruz, operasyonel iyileşme ise fiyatlara yansımadı).

2017 Strateji Raporu için tıklayın.

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Finkafe'de Paylaş