Para & Borsa

2017 Model Portföy Önerisi / Yatırım Finansman

Yatırım Finansman Model Portföy

2016 yılında YF Model Portföy %6 getiri sağlarken BİST-100 Endeksinin %3 altında kalmıştır. Geçtiğimiz altı yılda kümülatif getirimiz nominal bazda %14 bileşik ortalama yıllık büyüme oranında (YBBO) ve relatif bazda %7 YBBO gösterdi.

Mevcut durumda Model Portföyümüzde Bim (artan gıda enflasyonu, hızlanan ciro artışı, borçsuz bilanço), Çimsa (artan kapasite, varlık satışları ile gelecek nakit akışı ve çift haneli temettü verimi), Garanti Bankası (yüksek sermaye rasyosu, maliyet düşürme planları, dalgalı dönemlerde başarılı marj yönetimi), Tofaş (yeni modellerin ciro ve FAVÖK’e katkısı, al ya da öde kontratları ile düşük riskli iş modeli, cazip temettü verimi), Türk Traktör (devletin tarım sektörüne artan desteği, yüksek temettü verimi) and Yapı Kredi Bankası (Unicredit ile ilgili haberler nedeniyle fazla satıldığını düşünüyoruz, operasyonel iyileşme ise fiyatlara yansımadı).

2017 Strateji Raporu için tıklayın.

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.


İlgili aramalar:

  • yıllık hisse önerileri
  • Yıllık portföy
  • 2017 model portföy iş yatırım
  • yıllık
Etiketler: , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx