2016 Temettü Beklentileri / Garanti Yatırım – (24.01.2017)

Temettü Beklentileri

Yüksek temettü verimiyle öne çıkan 25 şirket

BİST şirketleri için yıl sonu finansallarını açıklama dönemi yakında bankalarla beraber başlıyor. Finansalların açıklanmasıyla beraber, yatırımcıların temettü beklentileri daha ön plana çıkacaktır. Solo ve konsolide finansallar için son açıklama tarihleri sırasıyla 1/3/2017 ve 13/3/2017’dir.

Aşağıdaki tabloda araştırma kapsamımızda yer alan ve en yüksek temettü verimine sahip 25 şirketi listeledik. Bu liste şu aşamada 2016 tahminlerimiz üzerine kuruludur. 2016 yılı sonuçları açıklandıktan sonra bu raporumuzun revize edilmiş halini tekrar paylaşacağız.

BİST-100 endeksinin ortalama temettü verimi %3.4 seviyesinde olup, 5 yıllık tarihsel ortalamasının 2 standart sapma üstündedir.

 Çimento sektörü şirketlerinden Adana Çimento (ADANA, EÜ), Akçansa (AKCNS, EÜ), Bolu Çimento (BOLUC, EP), Çimsa (CIMSA, EÜ), Mardin Çimento (MRDIN, EP) ve Ünye Çimento (UNYEC, EP) yüksek temettü dağıtım oranları ve verimleriyle dikkat çekmektedir.

 Aksa (AKSA, EÜ), Aygaz (AYGAZ, EÜ), Kordsa Global (KORDS, EÜ), Turkcell (TCELL, EP) ve Indeks Bilgisayar (INDES, EÜ) araştırma kapsamımızdaki şirketler arasında en yüksek temettü verimine sahip ilk 10 şirket arasındadır.

Raporun tamamı için tıklayın.

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.