Para & Borsa

2016 Kasım Hisse Önerileri / Yatırım Finansman

Yatırım Finansman Kasım Model Portföyü

Aselsan’ı YF Model Portföy’e dahil ediyoruz.

Şu anda Model Portföyümüz Akcansa, Aselsan, Bim, Erdemir, Garanti Bankası, Sabanci Holding, Turkcell, Tofas’tan oluşuyor.

Akcansa: Güçlü temettü verimi, Marmara Bölgesindeki güçlü çimento talebi, yurtiçi pazardaki riskleri kısıtlayan güçlü ihracat ağı ile öne çıkıyor. Emsallerine göre iskontolu işlem görmektedir.

Aselsan: Yüksek bakiye siparişler, döviz bazlı gelir yapısı, potansiyel yeni projeler.

Bim: Defansif iş yapısı, güçlü bilanço ve gıda enflasyonundaki artışın benzer satışlarda yaratması beklenen büyüme etkisi

Erdemir: Volatil piyasa ortamında defansif kalan iş yapısı, cazip değerleme.

Garanti Bank: Güçlü sermaye rasyoları, maliyet kontrolü çalışmaları ve volatil ortamlarda iyi yönetilen marjlar

Sabanci Holding: Finans ve enerji sektörlerindeki grup şirketlerinin iyileşen performansları, cazip değerleme.

Turkcell: 4G’nin ardından artan data gelirleri, mobil pazardaki rekabette düzelme, cazip değerleme

Tofas: Yeni modellerin katkısıyla artan gelir ve FAVÖK büyümesi, ihracatta al-ya da-öde kontratları ile riski azaltan iş modeli ve çekici temettü verimi

yatirim-finansman-hisse-model-portfoyu-kasim-2016

Model Portföyümüzün 2010 senesinden beri kümülatif getirisi mutlak olarak %13 YBBO ve BİST-100 göreceli olarak %7 YBBO’nı gösteriyor. Geçtiğimiz ay Model Portföy’ümüz %1 performans gösterirken BİST-100’e paralel performans gösterdi.

Yatırım Finansman tarafından hazırlanan 2016 Kasım Ayı Hisse Senedi Piyasaları Stratejisi Raporu için tıklayın.

Önemli Uyarı:ParaBorsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.


Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx