2016 büyümesi ve 2017 görünümü

Atilla Yeşilada – 02.04.2017

Doktora günlerimde milli gelir istatistiklerini öğreten tek ders vardı. Hocası ABD’de Total Girdi Verimliliği konusunda ün yapmış Dr Randy Norsworthy’ydi. Sağlam içerdi ihtiyar. Ders yaz aylarındaydı ve sadece 3 hafta sürdü. Sonra Randy de biz de sıkıldık ve ben asla bu GSMH denen canavarın nasıl hesaplandığını detayları ile öğrenemedim. Ama karaciğerimin limitleri ve beynimin frenleri konusunda sıkı bir eğitim aldım. Zaten ekonomi de doktorluk gibi, bir konuda uzmanlaşırsınız, gerisini ise orta düzeyde bilirsiniz. Benim özelliğim hiç bir konuda uzmanlaşmamama rağmen 30 yıldır her haltı biliyormuş gibi ahkam kesmem ve bu kısmını iyi dinleyin gençler…. karşımdakilerin %90’ın da inanması. Hayatta en büyük avantaj iyi bir eğitim ya da çalışkanlık değil, dökülmeyen saçlar ve derin ve ikna ve edici bir ses tonudur. Ayrıca bugün dişçiye gittim, dişlerim de çok sağlam.

GSMH muhasebesinde usta olmasam da, bir şeylerin yanlış olduğunu görecek kadar çakalım. Bir bara girdiğinizde yerde kanlar içinde 5 ceset varsa, barmene “Ne oldu? Ortalık biraz sessiz de?” diye sormazsınız, hemen ikilersiniz.

Devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN