2016 Aralık Hisse Önerileri / Yatırım Finansman

Yatırım Finansman Aralık Model Portföyü

Kasım ayı başında Model Portföy’e dahil ettiğimiz Aselsan’ı BİST-100’ün %24 üzerinde performans göstermesi sonrasında kar realizasyonu amacıyla portföyümüzden çıkarıyoruz. Hissedarlık sorununda beklenen çözüme ulaşılamaması nedeniyle de Turkcell’i portföyümüzden çıkarıyoruz. Buna karşılık Türk Traktör ve Yapı Kredi Bankası’nı cazip değerlemeleri nedeniyle YF Model Portföy’e dahil ediyoruz.

Şu anda Model Portföyümüz Bim, Çimsa, Erdemir, Garanti Bankası, Sabanci Holding,Tofas, Türk Traktör ve Yapı Kredi Bankası’ndan oluşuyor.

Bim: Defansif iş yapısı, güçlü bilanço ve gıda enflasyonunda beklenen artışın benzer satışlarda yaratması beklenen büyüme etkisi.

Çimsa: Artan kapasite, varlık satışının sağlayacağı ek nakit akışı, yüksek temettü verimi.

Erdemir: Volatil piyasa ortamında defansif kalan iş yapısı, cazip değerleme.

Garanti Bank: Güçlü sermaye rasyoları, maliyet kontrolü çalışmaları ve volatil ortamlarda iyi yönetilen marjlar.

yatirim-finansman-hisse-model-portfoyu-aralik-2016Sabanci Holding: Finans ve enerji sektörlerindeki grup şirketlerinin iyileşen performansları, cazip değerleme.

Tofas: Yeni modellerin katkısıyla artan gelir ve FAVÖK büyümesi, ihracatta al-ya da-öde kontratları ile riski azaltan iş modeli ve çekici temettü verimi.

Türk Traktör: Tarım alanına artan teşvik ve destekler, sağlam yurtiçi talebi, yüksek temettü verimi.

Yapı Kredi Bankası: Unicredit ile ilgili haberler nedeniyle hisse fazla satıldı, operasyonel iyileşme fiyatlara henüz yansımadı.

Model Portföyümüzün 2010 senesinden beri kümülatif getirisi mutlak olarak %13 YBBO ve BİST-100 göreceli olarak %7 YBBO’nı gösteriyor. Geçtiğimiz ay Model Portföy’ümüz BİST-100’ün %4 üzerinde performans gösterdi.

Önemli Uyarı:ParaBorsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Finkafe'de Paylaş