2. nesil reformlar başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın koordinasyonunda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ekonomi yönetimine kazandırdığı zihinsel dönüşüm ve yeni bakış açısının sağladığı hareket kabiliyetinin pozitif sonuçlarına her gün şahit oluyoruz. Bakan Albayrak’ın ifadesiyle ‘öldürmeyen acı güçlendirir’ felsefesiyle, Türkiye’nin 2. ve 3. ekonomik reformların bir saniye dahi gecikmesizin hayat bulması gereken bir ‘küresel’ ve ‘bölgesel’ devinimin içinden geçmekteyiz. 2. ve 3. nesil reformlar, Türkiye Ekonomisi’nde ‘maliyet yönetimi’ odaklı adımlarla, Türk reel sektörünü daha rekabetçi kılmak anlamına geliyor. Daha rekabetçi hammadde, ara mamul maliyeti, işgücü verimliliği, daha rekabetçi enerji maliyeti, finansman maliyeti ve daha etkin ar-ge, inovasyon ekosistemi.

2. ve 3. nesil reformların yakın zamanda hayata geçirilmesi elzem olan bir kaç tanesine değinmek gerekirse, biri reel sektörün küresel rekabetteki konumunu güçlendirecek ‘yatırımcı ve üretici dostu vergi reformu’ ve reel sektöre alternatif, ucuz ve uzun vadeli finansman olanağı sağlayacak yeni bir ‘sermaye piyasası mimarisi’ sayılabilir.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin